تفکر موفقیت چیست ؟ نکته های طلایی در مورد موفقیت

مهدی ذاکری

وب سایت شخصی مهندس مهدی ذاکری

مهدی ذاکری
وب سایت شخصی مهندس مهدی ذاکری,, خوش آمديد,, ما را از نظرات ارزشمند خود مطلع کنيد
img img img
درباره سايت
مشاهده مطالب سايت

درباره سايت

درباره ما
تیم آموزشی مهندس ذاکری از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را به طور تخصصی در حوزه‌ آموزش، ایجاد و رشد کسب وکار آغاز کرده است. در این مدت زمان توانستیم با آموزش های خود نتایج ارزشمندی کسب کنیم و افرادی را از بیکاری به کارآفرینی، از حرف تا عمل و از شکست به موفقیت رسانده‌ایم. خدا را شاکریم. آموزش در زمینه‌ی کسب موفقیت و ثروت بر پایه ی آرامش در زندگی، محور اصلی من است. آموزشی از جنس زندگی، تلفیق تمام تجربیات خودم با تمام اطلاعات روانشناسی موفقیت. یکی از قوی‌ترین نوع آموزش این است؛ چراکه ما معتقدیم دانش به تنهایی عاملی برای موفقیت نیست و به بیانی بهتر از حرف تا عمل راه بسیار است. این راه با این نوع آموزش کوتاه می‌شود چون افراد راهی را می‌روند که فردی قبل از آن‌ها از آن مسیر به موفقیت رسیده است و این یعنی آموزشی مطمئن و اصولی. این یعنی موفقیت در کمترین زمان ممکن. این یعنی آسان‌ترین راه کسب ثروت و آرامش در زندگی … تیم مهندس مهدی ذاکری در کنار آموزش به کار تحقیقات نیز مشغول است و تمام عوامل و موانع موفقیت و ثروتمند شدن در ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد به همین دلیل حرفهای زیادی برای گفتن دارد. شرایط کسب وکار در ایران با تمام دنیا متفاوت است بنابراین باید علم موفقیت و نتایج تحقیقات جهانی در بهترین دانشگاه‌های جهان را با شرایط فعلی کشورمان تطبیق دهیم تا به نتیجه برسیم. بزرگ ترین هدف ما این است تا مردمانی از جنس غیرت و قدرت ایرانی را در اوج قدرت و ثروت ببینیم و برای این هدف با جان و دل تلاش می‌کنیم. ما معتقدیم هیچ ایرانی نباید سرشکستگی را به دوش بکشد چون یک ایرانی باید موفق، قدرتمند و ثروتمند باشد. آموزش تمام جنبه‌های موفقیت در کسب‌وکار مهم ترین کار ماست، در همین راستا تلاشمان بر این است تا به روزترین، کاربردی‌ترین و اصولی‌ترین نکات را آموزش دهیم. ایجاد یک کسب‌وکار حرفه‌ای نیاز به عملکردی اصولی دارد، آگاهی از فوت وفن‌های یک کسب وکار موفق می‌تواند بارها در موفقیت و رشد آن مؤثر باشد؛ بنابراین می‌توانیم با افتخار اعلام کنیم که می‌توانید برای ایجاد و رشد کسب وکارتان با ما همراه باشید. حرفه‌ای ها یک تفاوت عمده با بقیه ی افراد دارند و آن این است که برای رشدشان سرمایه گذاری می‌کنند. ما در کنار تمام کسانی که برنامه‌ای برای آینده‌ی خودشان دارند و تصمیم خود را برای داشتن فوق بهترین‌ها گرفته‌اند حضور داریم. • همراه شدن با مهندس مهدی ذاکری به ما کمک می‌کند: • شناخت بهتری از خود، علایق خود و توانمندی‌هایمان به دست بیاوریم. • مهارت‌های لازم برای داشتن یک شخصیت موفق وزندگی موفق را کسب کنیم. • ازنظر باوری در راستای اهدافمان قرار می‌گیریم. • یاد می‌گیریم چطور کسب‌وکار ایجاد کنیم و آن را رشد دهیم. • چطور به استقلال مالی برسیم. • چطور کارآفرینی کنیم و از یک تا تعداد زیادی از افراد را مشغول کارکنیم. • به درآمدهای بالایی برسیم و در کسب و کار مان حرف اول را بزنیم. • و …
مدير سايت
نام
وبسايت
img img img
سخن روز
بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست.
‐ حضرت علی علیه‌السلام
خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان.
‐ دکتر علی شریعتی
آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است.
‐ مترلینگ

پيوندها، روزانه ها و ...

روزانه ها
پيوندها

تبادل لینک هوشمند

  برای تبادل لینک ابتدا ما را با   عنوان مهدی ذاکری و آدرس   www.mehdizakeri.ir  لینک نمایید   سپس مشخصات لینک خود را در زیر   نوشته . در صورت وجود لینک ما در   سایت شما لینکتان به طور خودکار در   سایت ما قرار میگیرد.

امکانات سايت

خبرنامه وب سایت:

عکس ها

 • همه
 • گروه 1
 • گروه 2
 • گروه 3
 • img
 • img
 • img
 • img
 • img
 • img
 • img
 • img

مطالب سايت

img img img
پنج شنبه 25 شهريور 1400 ساعت 21:30

تعریف موفقیت چیست ؟

موفقیت از آن دسته کلماتی است که هر کس تعریف خاص خودش را از آن دارد.

یکی موفقیت را در پول و ثروت می بیند و دیگری در شهرت، یکی در رشد فردی می‌بیند و کسی هم در رضایت از زندگی، یک نفر هم در ترک تنبلی می‌بیند و دیگری در داشتن حال خوب زندگی.

شک نکنید اگر کمی با جزئیات به کلمه موفقیت و تعریف آن توجه کنیم، خواهیم دید که به ازای هر نفر در دنیا تعریفی برای آن وجود دارد. پس این نکته مهم را هیچ گاه فراموش نکنید که اگر قرار است روزی کسی برای شما موفقیت را تعریف کند، آن کس شخصی نیست جز خودتان.

دلیلش هم مشخص است، چون هر کس بهتر از بقیه هدف خودش را می‌شناسد و می‌داند که چه چیزی و با چه درجه و شدتی حالش را خوب می‌کند و رضایت از زندگی برای او ایجاد می‌کند.

همین الآن دست به کار شوید و بنویسد که موفقیت از دید شما چیست؟ به چه جایگاهی برسید خود را موفق می‌بینید؟ با چه درآمد ماهیانه ای؟ دوست دارید چه تأثیراتی از خودتان به جا بگذارید؟ سطح سلامتی روحی و جسمیتان در چه حدی باشد؟ و…

در این مقاله با ۸ تفکر موفقیت فوق العاده آشنا خواهید شد که می‌توانید با این تفکرات مثبت، مانند بزرگان موفقیت دنیا فکر کنید و اتفاقات بسیار خوبی را برای خود رقم بزنید

۱. اهداف بزرگ خود را به اهداف کوچک تر تبدیل کنید

قطعاً شما هم مثل خیلی از افراد هنگام مواجهه با اهداف بزرگ زندگیتان با مشکلاتی مواجه می‌شوید، در آن زمان اکثر افراد خود را کنار می کشند و این تصور را در ذهن خود می پرورانند که نمی توانند آن کار را انجام دهند.

اما اصلاً این طور نیست. دقت کنید مسلماً در یک مرحله و با حرکتی کوتاه نمی توان به یک آرمان و هدف بزرگ دست یافت و درست در همین نقطه است که تفاوت انسانهای موفق و معمولی نمایان می شود.

راهکار این است که باید کار و هدف بزرگ را به اهداف کوچک تر و جزئی تر تقسیم کنیم و سپس به مرور آن ها را انجام دهیم.

در این تفکر باید به یک نکته طلایی توجه داشته باشیم که بدون توجه به آن نمی توانیم به نتایج مطلوبی برسیم؛ و آن نکته این است که نباید به بهانه کوچک بودن کار آن را به زمان دیگری موکول کنیم که موجب انباشته شدن آن شود. به طور کلی هر چه در کارمان منسجم تر باشیم، زودتر و با کیفیت بهتری به هدفمان می رسیم.

اولین تفکر موفقیت ، تبدیل هدف بزرگ به اهداف کوچک تر است

۲. مسئولیت صد در صد کارها را بر عهده بگیرید

گاهی اوقات فکر می کنیم که اگر ایراد ها و نواقص کارهایمان را به گردن دیگری بیندازیم و خودمان را مسئول آنها ندانیم، مشکلات ما بر طرف می شوند.

اما این درست نقطه مقابل تفکرات انسانهای موفق است. آن ها اعتقاد دارند که در تمامی افعال زندگیشان مختار اند و هر اتفاقی که برایشان می افتد، نتیجه اعمال خود آنهاست.

اگر با کتاب های روانشناسی و موفقیت اُنس داشته باشید می دانید که انسانهای موفق با این طرز فکر در واقع به خودشان یک امتیاز می دهند و آن این است که خودشان را در برابر هیچ کاری ناتوان نمی دانند.

آن ها به طور متقابل خودشان را مسئول تمامی اعمال زندگی خود می دانند. درست است که اطرافیان در تصمیم گیری هایمان نقش مهمی دارند، اما باید بدانید که این شما هستید که تصمیم نهایی را می گیرید و خودتان در برابر آن مسئول هستید و به قول حافظ شیرازی شاعر معروف:

میان عاشق و معشوق هیچ حایل نیست | تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز

این شما هستید که قدرت ذهن تان موفقیت را در زندگی خود اعمال می‌کنید

۳. ببخشید تا موفق شوید!

سومین تفکر انسان های موفق که قرار است در این مقاله بیان کنیم، تفکریست به نام “قانون بخشش”.

خیلی از افراد فکر می‌کنند بخشش به دیگران هیچ تاثیری در موفقیت ما ندارد. اما شاید با خودتان فکر کنید که چگونه ممکن است بخشیدن دیگران ما را به موفقیت برساند؟! من امروز به شما می گویم که ارتباط بین بخشش و موفقیت در چیست؟

امروزه علم ثابت کرده است؛ زمانی که ما از افرادی خشمگین هستیم و یا از آنها تفکرات بدی در ذهنمان داریم، ذهن ما به صورت ناخودآگاه قسمتی از توجه خود را روی آن موضوع قرار می دهد.

حالا تصور کنید که ذهن ما نسبت به چندین نفر این درگیری را داشته باشد، آن زمان است که دیگر کنترل ذهن مان را از دست می دهیم و ذهن ما به سمت رشد و خوبی ها نخواهد رفت.

اما تفکری که انسان های موفق در این وضعیت دارند این است که از همان ابتدا نسبت به دیگران برای خودشان درگیری ایجاد نمی کنند و اساساً ذهن آنها درگیر چنین مسئله ای نمی شود.

آنها با توجه به تسلطی که روی احساسات و افکارشان دارند، می توانند برای اعمال شان تصمیم بگیرند که چه زمانی چه کاری را انجام دهند. از آنجا که آن ها به قانون برگشت خوبی ها اعتقاد دارند به صورت مداوم به دیگران خوبی می کنند.

این خوبی ها تا آنجایی ادامه پیدا می کند که تسلط به ذهن به وجود می آید و باعث می شود که برای آنها مسیر عصبی بخشش ساخته شود. بی شک این تفکر یکی از اساسی ترین تفکرات انسان های موفق است که با عمل به آن مسیر قابل توجهی از موفقیت را طی خواهید کرد.

یک تفکر موفقیت این است که با خشم و نفرت از دیگران خود را درگیر نمی‌کنند

۴. در زمان حال زندگی کنید

آیا شما سخن آن فیلسوف مشهور را شنیده اید که در جواب به این سئوال که “چگونه به موفقیت رسیدی؟”، گفت: “در لحظه زندگی می کنم.

هنگام انجام یک کار فقط به این فکر می کنم که چگونه آن را به بهترین شکل ممکن به اتمام برسانم. زمانی که می خواهم بخوابم، فقط به خوابیدن فکر می کنم و هنگام مطالعه فقط روی موضوع مطاله تمرکز می کنم و نه روی هیچ موضوع دیگری و این باعث می شود که کار هایم را با کیفیت بالایی انجام دهم.”

انسانهای موفق می توانند با این تفکر خیلی زودتر به اهداف شان برسند. آنها از انجام کارهای غیر ضروری خودداری می کنند و در عوض کار های مهم را به بهترین شکل انجام می دهند.

خوب است به این موضوع توجه کنید که شما با این تفکر و مهارت در برابر تمامی اتفاقات محکم و استوار خواهید ایستاد و مشکلات و دغدغه ها نمی تواند ذهن شما را بهم بریزد و از مسیر اهدافتان دور نگه دارد.

یک تفکر موفقیت افراد موفق این است که از انجام کارهای غیر ضروری خودداردی می‌کنند

۵. علم و عمل خود را یکی کنید

پنجمین تفکر موفقیت که قصد دارم به شما بگویم، همگام سازی تفکر با عمل است. شاید شما اصطلاح عقب ماندگی فرهنگی را شنیده باشید. این اصطلاح در جوامعی به کار می رود که در آن دانش و فنون و ابزار جدید وارد شده و به دست افراد جامعه رسیده است، اما دانش استفاده از آن هنوز وارد آن جامعه نشده و افراد نمی دانند چگونه از این دانش جدید بهره بگیرند.

این موضوع در جامعه شناسی یک امر طبیعی است؛ زیرا سرعت تغییر در لایه های سطحی فرهنگ (مانند ورود تکنولوژی جدید در جامعه)،تندتر از سرعت تغییر در لایه های عمیق و بنیادین فرهنگ جامعه (مانند تفکر مردم جامعه نسبت به پدیده جدید) است. اگر ذهن خود را به این جامعه تشبیه کنیم، متوجه می شویم که تفکر تنها و بدون عمل تاثیری روی سطح موفقیت افراد ندارد.

افرادی که تنها به یادگیری می پردازند و توجهی به پیاده کردن آن آموزه ها روی زندگی شان ندارند، درست مانند همان جامعه ای هستند که دچار عقب ماندگی فرهنگی شده است. یعنی عمل او از علمش جامانده است.

همین موضوع موجب می شود که تعادل زندگی شخص به هم بخورد.  پس پنجمین تفکر انسان های موفق این است: “آن قدر پیگیری و مداومت به خرج می دهند که تفکر و دانش خود را عملی کنند،”

تا زمانی که علم خود را عملی نکردید اقدام به یادگیری علم جدید نکنید. این یک تفکر موفقیت است

۶. تفکر پذیرنده داشته باشید

منظور از تفکر پذیرنده این است که افراد موفق دارای روحیه ای هستند که همیشه در ذهن خود جایی برای تغییر و به روز رسانی دانش خود می گذارند. در مقابل افرادی که دارای تفکر قالبی هستند، توانایی پذیرش تغییرات را ندارند. این افراد مصداق ضرب المثل قدیمی ایرانی هستند که می گوید، “آبی که یکجا بماند می گندد.”

آدمی هر چقدر هم که دارای علم بالایی باشد، باز هم نیازمند آموزش دیدن است و هر گاه که از مسیر آموزش کناره بگیرد و یادگیری را متوقف کند، گویا زندگی را بر خود تمام کرده و یکجا مانده است. چنین فردی در واقع امکان پیشرفت را از خود سلب کرده است.

همیشه افراد موفق پذیرنده افکار نو و جدید هستند و همین دلیل موفقیت آنها است. آنها با داشتن تفکر پذیرنده به خود اجازه استفاده از دانش های جدید را می دهند و هر گاه متوجه دانشی کامل تر از دانسته های خود شوند، به سراغ آن می روند و آن را می آموزند.

این افراد (حتی اگر دارای سن بالایی باشند) هیچ گاه برای جامعه و خانواده شان قدیمی نمی شوند و حرف هایشان تکراری نخواهد شد؛ زیرا در خود قابلیت انطباق با دنیای جدید را به وجود آورده اند.

یک تفکر موفقیت فوق العاده این است که باید مدام در حال آموزش دیدن باشید

۷. دید خود را نسبت به جهان تغییر دهید

برای حرکت در راه موفقیت ، همیشه همان جایی که در آن ایستاده اید را نقطه آغاز تحولات بدانید و تغییر را از خودمان شروع کنید. آندره ژید در کتاب “مائده های زمینی و مائده های تازه” به این موضوع اشاره می کند: “ای کاش عظمت در نگاه تو باشد…”

او از مخاطبش می خواهد که نگاه خود را به پدیده های جهان تغییر دهد. آنگاه است می تواند وسعت جهان را درک کند و با تفکری باز و نگاه همه جانبه به جهان تصمیم بگیرد. تفاوت انسان ها در همین نوع دیدگاه شان نسبت به اطرافشان است.

مطمئن باشید بین فردی که تنها به مشکلات زندگی خودش فکر می کند و سرش به مسائل روزانه اش گرم است، با انسانی که یک گام فراتر می رود و دغدغه های بزرگ و جهانی دارد و خود را مسئول کاری ناتمام در جهان می داند و رسالت خود را آنگونه می بیند، تفاوت بسیار است و اختلاف ایجاد شده ناشی از نوع نگاه آن ها به مسائل مختلف می باشد.

۸. هر روز را فرصتی دوباره برای شروع کردن بدانید

طبیعی است که در مسیر چالش برانگیز و پر فراز و نشیب موفقیت، افراد بارها شکست بخورند و گاهی هم ناامید از آینده شوند. درست فرق بین انسان های بزرگ با انسان های معمولی همینجاست.

افراد موفق هر بار که از اتفاقات و سختی های این مسیر خسته و ملول می شوند با طلوع آفتاب و آمدن روزی تازه گویا آن ها هم دوباره متولد می شوند و دوباره به بررسی هدف و شروع کردن مجدد اهتمام می‌ورزند.

آن ها طلوع خورشید را نشانه و فرصت دیگری از پروردگار متعال برای خود می دانند، خدایی که با تمام وجود دوستمان دارد و حواسش به ما و کارهای ما کمی باشد. پس با تمام وجود از این فرصت استفاده کرده و تلاش خود را مجدداً آغاز می کنند.

شما اگر بتوانید این تفکر را در خود نهادینه کنید بدون شک هیچ شکست و ناامیدی نمی تواند شما را از پای دربیاورد چرا که با طلوع دوباره خورشید شما هم جان تازه ای می گیرید و دوباره تلاش های خود را آغاز می کنید، درست مثل این ضرب المثل که روز از نو روزی از نو.


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: